ELEKTRONICZNE BIURO OBSŁUGI KLIENTA

Konserwator: 605 327 605

UWAGA MIESZKAŃCY OSIEDLA RELAKS-PARTYNICE

20.09.2016

W dniu 16.03.2016r. na zaproszenie Rady Osiedla Krzyki-Partynice, Prezes Zarządu uczestniczyła w spotkaniu z dyrekcją Wydziału Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, na którym zaprezentowano projekt przebudowy ulicy Gen. Maczka i połączenia jej z ulicą Ołtaszyńską.

Projekt ten uwzględnia nasze uwagi zawarte w piśmie z dn. 07.12.2015r., które Rada Osiedla przekierowała do Wydziału ze swoim poparciem (pisma w załączeniu).

Kierownictwo Wydziału poinformowało na spotkaniu, że Urząd Miasta postanowił rozszerzyć pierwotny zakres prac i objąć nimi:

1. Wykonanie łącznika ulicy Gen. Maczka z ulicą Ołtaszyńską,
  2. Ustawienie na nowym skrzyżowaniu świateł ograniczających o ok. 2/3 liczbę samochodów wjeżdzających do Wrocławia od ulicy Wysokiej poprzez odpowiednie ustawienie cykli świetlnych, zwiększając tym samym przepustowość ronda na Zwycięskiej dla innych samochodów,
  3. Wydłużenie cykli świetlnych dla osób wyjeżdzających z Wrocławia ulicą Ołtaszyńską, w tym ułatwienie dojazdu i wyjazdu do naszego osiedla,
  4. Wykonanie nawierzchni asfaltowej na całej ulicy Gen. Maczka,
  5. Wykonanie chodników wzdłuż ulicy Maczka,
  6. Wydzielenie po obu stronach ulicy Maczka miejsc postojowych (łącznie ponad 100szt.) i zawężenie szerokości drogi do dwóch pasów,
  7. Wprowadzenie na całej długości ulicy kilku progów spowalniających, wymuszających znaczne ograniczenie prędkości,
  8. Wyznaczenie bezpiecznych przejść dla pieszych.

Wg informacji uzyskanej w dn. 19.09.16r. w Wydziale Inżynierii Miejskiej, ogłoszono przetarg na wykonanie prac. Otwarcie ofert przewidziane jest na koniec września br. Tym samym palnowany termin zakończenia prac został przesunięty z II półrocza 2016r. na I półrocze 2017r.