Spółdzielnia Mieszkaniowa Śródmieście-Prasa

Początki naszej Spółdzielni sięgają 35 lat wstecz, kiedy to grupa dziennikarzy i pracowników Przedsiębiorstwa Budownictwa Mieszkaniowego „Śródmieście”, poszukując rozwiązania problemu mieszkaniowego, założyła naszą Spółdzielnię.

Pierwsze zebranie założycielskie, w którym wzięło udział 38 członków, zapoczątkowało naszą niezwykłą misję. Pierwszy budynek przy ulicy Łódzkiej/Wesołej stanął w 1986 roku, będąc świadectwem determinacji i wspólnego wysiłku. Do końca 1989 roku, nasza społeczność rozrosła się do 312 członków, a po zmianach w roku 1990, zaczęliśmy nowy rozdział naszej działalności: wykreśliliśmy zapisy o politycznych organizacjach członkowskich oraz o obowiązku pracy członków przy budowie domów. Aby usprawnić zarządzanie Spółdzielnią, powołaliśmy profesjonalny, trzyosobowy Zarząd. Ta decyzja była krokiem w kierunku zapewnienia naszym członkom jeszcze lepszej jakości usług.

Dziś, po niemal 35 latach naszej działalności, wrocławska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Śródmieście-Prasa” to prężnie działająca spółdzielnia z ponad 1700 członkami. Posiadamy 1373 mieszkania w 24 budynkach, a także kilkaset miejsc postojowych w garażach podziemnych. Jesteśmy dumni z tego, jak bardzo rozwinęła się nasza spółdzielnia, stając się ważnym elementem krajobrazu Wrocławia.

Wierzymy, że nasza historia i doświadczenie są fundamentem dla przyszłych pokoleń mieszkańców Wrocławia. Dążymy do tego, aby nasza wspólnota była miejscem, gdzie każdy czuje się bezpiecznie i komfortowo, a nasze działania są gwarancją stabilności i zaufania.

Jesteśmy otwarci na nowych mieszkańców i partnerów, którzy chcą dołączyć do naszej rozwijającej się społeczności. Zapraszamy do wspólnego tworzenia przyszłości Wrocławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Śródmieście-Prasa”.

Władze Spółdzielni

Przewodniczący Rady Nadzorczej
Bratek Edward

Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej
Elert Elżbieta

Sekretarz Rady Nadzorczej
Trytko Wioletta

Członek Rady Nadzorczej
Dymiński Przemysław

Członek Rady Nadzorczej
Łężna Katarzyna

Członek Rady Nadzorczej
Świtalska Jadwiga

Członek Rady Nadzorczej
Wilczkowska Aleksandra

Prezes Zarządu
Michał Ozarski

Zastępca Prezesa Zarządu
Grażyna Pochrań


Członek Zarządu
Wojciech Kintzler